تاریخچه شرکت ماهیندرا


نوع: خودروسازی

بنا نهاده: ۱۹۴۵

دفتر مرکزی: هند بمبئی، هند

محدودهٔ فعالیت: جهانی

مدیر عامل: آناند ماهیندرا

محصولات: خودرو، موتورسیکلت، وسیله نقلیه تجاری

درآمد: افزایش ۱۰ $ میلیارد دلار (۲۰۱۱)

سود خالص: افزایش ۵۴۰ $ میلیون دلار (۲۰۱۱)

مجموع دارایی: افزایش ۸٫۳ $ میلیارد دلار (۲۰۱۱)

مالک: گروه ماهیندرا

کارکنان: ۱۵٫۱۴۷ نفر (۲۰۱۱)


ماهیندرا شرکت خودروسازی هندی است، که زیرمجموعه‌ای از گروه صنعتی ماهیندرا به‌شمار می‌آید و دفتر مرکزی آن در شهر بمبئی قرار دارد.

شرکت ماهیندرا در سال ۱۹۴۵ در شهر لودهیانا و با نام ماهیندرا و محمد توسط برادران ماهیندرا و مالک غلام محمد، آغاز بکار کرد.

ماهیندرا فعالیت‌های خود را توسعه داد و محصولات خود را نه تنها در هند، بلکه در پاکستان نیزعرضه نمود. سپس در پی جدایی مالک غلام محمد (که به پاکستان رفت و در آنجا وزیر سرمایه‌گذاری شد)، از برادران ماهیندرا، نام شرکت به در سال ۱۹۴۸ به ماهیندرا و ماهیندرا تغییر یافت.

مالکین ماهیندرا در ابتدا تصمیم گرفتند تا خودروهای همگانی بسازند؛ بدین منظور مونتاژ جیپ ویلیس را در هند آغاز کردند. این شرکت پس از مدت‌ها تصمیم به تاسیس شاخه‌هایی برای ساخت خودروهای سبک تجاری و تراکتورهای کشاورزی گرفت؛ که به‌سرعت بازار فروش جهانی برای محصولات خود بدست آورد و علاوه بر آنها به ساخت خودروهای نظامی اشتغال یافت.

در سال‌های اخیر شرکت ماهیندرا تصمیم به نفوذ به بازارهای دیگر گرفت؛ بنابراین به بازار دوچرخ‌ها وارد شد. ماهیندرا همچنین بیشتر سهام (سهام کنترل) شرکت خودروهای برقی روا را خریداری نمود. شرکت ماهیندرا هم‌اکنون مالکیت شرکت کره‌ای سانگ‌یونگ را نیز در اختیار دارد.

 

منبع: از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

 

مقایسه خودرو ها
آگهی های مورد مقایسه