تاریخچه شرکت پروتون / زاگرس خودرو


مالزي زادگاه پروتون است ، نامي جديد كه ياد آور پويايي ، جسارت و ابتكار در دنياي خودرو سازي است ، در دو دهه كوتاه به لطف مديريت و همكاري راهبردي ، پروتون مسيري طولاني را پشت سر گذارد و با مجموعه اي از اتومبيل هايي كه به منظور جلب رضايت عموم رانندگان متقاضي طراحي شده ، موفق شد روح تلاشگر مردم مالزي را تجسم ببخشد .

امروز پروتون در بازارهاي سراسر جهان عرضه شده و نشان دهنده روح توفيق است . بيش از 300 مهندس و متخصص فني مجرب ، در پاسخ به نيازهاي مشتريان راه حلهاي مناسبي مطابق با علوم مهندسي جهاني يافته اند پروتون از تمامي مراحل از نقطه شروع شكل گيري ايده تا طراحي محصول ، توسعه ،آزمايش ، ساخت نمونه اوليه ، توليد و پشتيباني پس از فروش،خدمات مهندسي كاملي را ارائه ميدهد.هم اكنون شركت پروتون محصولاتي همچون IMPIAN , ARENA , WIRA,SATRIA , GEN.2 و .... تولید و به بازار ارائه می دهد .شرکت زاگرس خودرو

شركت زاگرس خودرو در سال 1375 توسط بخش خصوصي در شهرستان بروجرد واقع در استان لرستان تاسيس گرديد.اين شركت با همكاري پروتون مالزي اولين خودروي خودرا در مهرماه سال 1380 تحت عنوان پروتون - ويرا كه در اصل همان لانسر ميتسوبيشي مي باشد روانه ي بازار نمود.شرکت پروتون مالزی در حال حاضر محصولات خود را به 60 كشور جهان صادر نموده که در سرتاسر این کشورها این محصولات مورد استقبال گسترده قرار گرفته اند ودر حال حاضربزرگترين مصرف كننده خودروي پروتون پس از مالزي كشور انگلستان می باشد.


شركت صنايع زاگرس خودرو درسال 1375 پا به عرصه وجود گذارد و با همت متعالي و تلاشهاي شبانه روزي در سال 1381 اولين محصول خود پروتون - ويرا را روانه بازار نمود اين شركت هم اكنون به عنوان بزرگترين واحد خصوصي خودورسازي كشور مطرح بوده و توانائي توليد 50000 دستگاه خودرو در سال را دارد . مساحت كارخانه 2500000 متر مربع كه طرح توسعه و سرمايه گذاري خطوط جديد با هدف توليد 150000 دستگاه در سال در دست بررسي است .

كارخانجات خودرو سازي زاگرس خودرو واقع در بروجرد كيلومتر 22 جاده ملاير واقع شده است .اين كارخانه داراي 7 فاز مي باشد هم اكنون 2 فاز از 7 فاز آن در حال بهره وري مي باشد . با وجود اينكه عمر اين شركت به بيش از چند سال نمي رسد ، اما با تلاش و پشتکار وهمچنین با تكيه بر دانش روز دنیا و با بهره گیری از نيروي جوان و متخصصي كه در اختيار دارد ميتواند آينده موفقي را به دنبال داشته باشد.

 

مقایسه خودرو ها
آگهی های مورد مقایسه